2018-2019 sezonunda 1. Amatör Lig 4. grupta mücadele eden ve geçen hafta aldığı gelibiyetle sezona iyi bir başlangıç yapan takımımız bu haftayı da galibiyetle kapattı.

Kendi saha ve seyircisi önünde Taksimspor ile karşılaşan İstanbul Trabzonspor, ilk yarısını mağlup kapattığı maçı ikinci yarıda attığı goller ile 2-1 kazanmayı başardı.

Arkasına aldığı seyirci desteği ile 0-1 biten ilk yarının şokunu üzerinden atmayı başaran ekibimiz, Umut Gücüyener’in kafayla attığı iki gol ile maçı kazanarak puanını 6’ya yükseltti.

Maçtan sonra açıklamalar yapan Antrenör Mehmet Yener, “takımımız maçın sonucuna göre hareket eden bir taktikten ziyade temel taktiksel disiplinden kopmamak üzerine bir çalışma programına sahip. Bu sayede sonuç ne olursa olsun mücadeleden kopmayan, kendi içerisinde panik havasına girmeyen ve takım bilincini terketmeden maçları bitiriyoruz.” dedi.

Öte yandan İstanbul Trabzonspor Kulübü Başkanı Seymen Gençtürk, maçı izlemeye gelen ve desteklerini gösteren Küçükçekmecespor Başkanı Ahmet Kurşun ve Yönetim Kurulu Üyeleri İsmet Bey, Hüseyin Gülgönül ve Cemil Gülgönül, Bezirganbahçespor Kulübü Başkanı Hayati Yolcu, İstanbul Demirspor Başkanı Seyit Bel, İstanbul Balkanspor Kulübü Genel Kaptanı Turgut Öztürk ve Fatih Mahallesi Muhtarı Ramazan Çarkçı’ya bu desteklerinden dolayı teşekkürlerini ileterek, ilk yarıyı geride kapatmasına rağmen ikinci yarı oynadığı sistemli futbol ile maçı kazanmasını bilen takım oyuncularını ve antrenörünü tek tek tebrik etti.